Przejdź do treści

Historia

Historia Firmy

Doświadczenia Właściciela firmy Ezbud-Budownictwo Zenon Łaski w prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie szeroko rozumianego budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego sięgają roku 1990, kiedy to swoją działalność rozpoczął Zakład Budowlano-Montażowy „EZBUD” Spółka cywilna, konsekwentnie zdobywający w następnych latach uznaną pozycję na rynku usług budowlanych.

W latach 1990-2002 firma wykonała, jako generalny wykonawca, 11 budynków mieszkalnych wielorodzinnych
o łącznej liczbie 243 lokali.

Pierwszą własną inwestycją deweloperską w historii Spółki było wzniesienie budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim. Inwestycja ta została zakończona w 2002 roku i w całości sprzedana Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

W 2003 roku powstaje spółka „Interster” Sp. z o.o., której jedynym udziałowcem pozostaje Zenon Łaski. Spółka jako jedna z pierwszych w Tomaszowie Mazowieckim zaoferowała usługi profesjonalnego zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi Wspólnot Mieszkaniowych, które stały się ważnym uzupełnieniem działalności deweloperskiej.

W latach 2002-2005 Zakład Budowlano-Montażowy „EZBUD” Spółka cywilna, a następnie „Interster” Sp. z o.o. zrealizowały na własny rachunek w Łodzi oraz w Tomaszowie Maz. pięć inwestycji deweloperskich o łącznej liczbie prawie 200 lokali.

W 2005 roku, w wyniku częściowego połączenia doświadczenia i kapitału spółek: Zakład Budowlano-Montażowy „Ezbud” Spółka jawna i „Interster” Sp. z o.o. powstaje spółka „EZBUD-INTERSTER” Sp. z o.o., która proponuje na rynku „nową jakość” poprzez świadczenie kompleksowych usług związanych z budownictwem mieszkaniowym, od działalności inwestycyjnej począwszy, aż po sprzedaż mieszkań i zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi wielorodzinnymi.

W latach 2006-2008 „EZBUD-INTERSTER” Sp. z o.o. zrealizowała na terenie Łodzi i Tomaszowa Maz. osiem inwestycji deweloperskich o łącznej liczbie 297 lokali, a w latach 2009-2011 pięć inwestycji o łącznej liczbie 255 lokali.

W 2006 roku Zenon Łaski, jedyny udziałowiec spółki „EZBUD-INTERSTER” Sp. z o.o., postanowił kontynuować swoją dotychczasową działalność również poprzez firmę EZBUD-BUDOWNICTWO Zenon Łaski. Firma ta została wyspecjalizowana w kompleksowej budowie budynków wielorodzinnych.

EZBUD-BUDOWNICTWO Zenon Łaski od powstania do września 2011 roku zrealizował na rzecz spółki „Ezbud-Interster” Sp. z o.o. kompleksowo następujące projekty budowlane:

w latach 2006-2008:

 • budynek mieszkalny wielorodzinny (wieżowiec) przy ul. Suchej w Łodzi – 59 lokali mieszkalnych,
 • cztery budynki wielorodzinne w Łodzi na osiedlu Olechów – 185 lokali mieszkalnych,

w latach 2009-2011:

 • budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Stolarskiej w Tomaszowie Maz. – 36 lokali mieszkalnych dla T.T.B.S w Tomaszowie Maz,
 • budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Szerokiej w Tomaszowie Maz. – 78 lokali mieszkalnych,
 • dwa budynki mieszkalne wielorodzinne przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Maz. – 110 lokali mieszkalnych,
 • budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Cynarskiego w Łodzi – 31 lokali mieszkalnych.

W wyniku zdobytych doświadczeń w branży budowlanej firma Ezbud-Budownictwo Zenon Łaski podjęła w 2010 roku decyzję o rozpoczęciu działalności deweloperskiej na własny rachunek poprzez świadczenie kompleksowych usług związanych z budownictwem mieszkaniowym – od działalności inwestycyjnej począwszy, poprzez pełny proces budowlany, aż po sprzedaż mieszkań.

W 2012 roku firma zrealizowała inwestycję  polegającą na budowie budynku wielorodzinnego przy ul. Smugowej w Tomaszowie Mazowieckim – 44 lokale mieszkalne wraz z parkingiem podziemnym.

w latach 2013-2016:

 • 19 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej ,,Osiedle Ustronna” przy ul. Granicznej 103-139 w Łodzi,
 • 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Listopadowej 121-123 w Łodzi. Inwestycja zrealizowana pod nazwą ,,Osiedle Listopadowa”- 137 lokali mieszkalnych,
 • domy jednorodzinne m. in. wolnostojące oraz w zabudowie bliźniaczej przy ul. Sportowej w Bielsku Białej,
 • budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym wielostanowiskowym przy ul. Ligi Morskiej i Rzecznej 5 w Tomaszowie Maz. I etap inwestycji pod nazwą „Osiedle Browarna”- 101 lokali mieszkalnych.
 • budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym wielostanowiskowym przy ul. Browarnej 11/13 w Tomaszowie Maz. II etap inwestycji pod nazwą „Osiedle Browarna”- 118 lokali mieszkalnych, 7 lokali usługowych.
 • budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym wielostanowiskowym przy ul. Browarnej 9 w Tomaszowie Maz. III etap inwestycji pod nazwą „Osiedle Browarna”- 56 lokali mieszkalnych, 3 lokale usługowe.

w latach 2016-2019:

 • 8 budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Zakładowej 87 w Łodzi. Zrealizowany I etap inwestycji – 120 lokali mieszkalnych.
 • 3 budynki mieszkalne wielorodzinne przy ul. Zakładowej 87 w Łodzi. Zrealizowany II etap inwestycji – 80 lokali mieszkalnych.
 • budynek mieszkalny wielorodzinny przy ulicy Spalskiej 74/78 w Tomaszowie Mazowieckim – 27 lokali mieszkalnych.

Obecnie firma jest w fazie realizacji wielu projektów inwestycyjnych, zarówno w zakresie budownictwa mieszkaniowego jak i komercyjnego. Firma realizuje inwestycję polegająca na budowie budynku wielorodzinnego przy ulicy Krzyżowej w Tomaszowie Mazowieckim, budynku wielorodzinnego przy ulicy Wólczańskiej oraz Falistej w Łodzi. Ponadto prowadzi budowę obiektu hotelowego z restauracją, basenem i zapleczem odnowy biologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.